2017 metai – Lietuvos piliakalnių metai

Visais laikais piliakalniuose stovėjusios pilaitės gynė aplinkines gyvenvietes, kurių gyventojai tiekdavo pilies įgulai visus būtinus produktus. Žuvusieji ginant pilį ir papilių gyventojai buvo laidojami to meto bendruomenės kapinėse. Piliakalnio šlaitų aukštis ir statumas buvo vienas iš svarbesnių pilies neprieinamumo požymių. Panaudojant natūralų kalvų aukštį ir statumą, šlaitai būdavo dar papildomai sustiprinami (lt.wikipedia.org). Apie mūsų gimtąjį Kauną šliejasi net 7 piliakalniai. Siekiant paskatinti domėtis gimtosios aplinkos praeitimi, Kauno Rokų gimnazija Lapkričio 30 dieną pakvietė Kauno miesto 7 – 8 klasių mokinius pasivaržyti, kas daugiau sukaupė žinių skaitydami, aplankydami įsimintinas vietas – Kauno piliakalnius, nes iš tiesų „Lietuvos piliakalniai – garbingos praeities liudytojai“.

Mūsų mokyklą atstovavo aštuntokės – Rugilė Karalevičiūtė, Viktorija Dainytė, Aistė Sabeckytė. Jos sukūrė įdomų pažintinį filmuką apie artimiausią nuo mūsų mokyklos – Eigulių piliakalnį, varžėsi atsakydamos į klausimus ir spręsdamos galvosūkius.

Džiaugiamės mūsų merginų pasirodymu.

Istorijos mokytoja R. Talalienė