5-8 klasių mokinių konferencija „Poezija ir aš“ Kauno Bernardo Brazdžionio progimnazijoje

Kokiu pavidalu, poezija, tu man kalbi
Iš lūpų žemės ir žmogaus,
Kad žvaigždės ima aikčiot.
                        Bernardas Brazdžionis

Vasario 27 dieną Kauno Bernardo Brazdžionio progimnazijoje vyko jau tradicine tapusi poeto Bernardo Brazdžionio gimimo dienai skirta 5-8 klasių mokinių konferencija „Poezija ir aš“. Šioje konferencijoje dalyvavo 4 Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos šeštokai. 6a klasės mokiniai Skaistė Savickaitė ir Joris Kuzmickas skaitė pranešimą „Eglės Perednytės poezija“, juos rengė mokytoja metodininkė Dalė Adamonienė. 6b klasės mokinės Ieva Butkutė ir Gabė Cvilikaitė skaitė pranešimą „Juozo Erlicko eilėraščio „Mano stalas“ analizė“, mergaites rengė mokytoja metodininkė Rūta Janušonienė.

Konferencijoje moksleiviai išklausė Maironio lietuvių literatūros muziejaus Bernardo Brazdžionio rinkinio skyriaus vedėjos Jūratės Ivanauskienės pranešimą apie Bernardo Brazdžionio poetinių gebėjimų ugdymąsi vaikystėje ir jaunystėje. Negana to, jie išklausė daugiau kaip 10 moksleivių pranešimų.

Ši konferencija visus labai praturtino.

Lietuvių kalbos mokytoja Dalė Adamonienė