Akcija „Tolerancijos švyturys“

Paminėdami Tarptautinę tolerancijos dieną, progimnazijoje lapkričio 4 – 15 d. organizavome akciją „Tolerancijos švyturys“ 1 – 8 klasių mokiniams.

Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys – saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Istorijos pamokų metu, klasės valandėlių metu buvo aptarta tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje prasmė, nepakantumo, netolerancijos atvejai mokykloje, klasėje. Aptartos tolerancijos ribos ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Nuotraukos iš kūrybinių darbų parodos „Tolerancijos švyturys“.

Socialinė pedagogė Eugenija Pocienė