Kelionė į Vilnių

Balandžio 27 dieną, trečiadienį, Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos 5a ir 6c klasės su auklėtojomis D. Vaitiekūniene, D. Adamoniene ir socialine pedagoge E. Pociene vykome į edukacinę išvyką – į Vilnių.

Pirmiausia aplankėme Energetikos ir technikos muziejų. Ten išklausėme pasakojimą apie lemputės išradimo istoriją ir net patys gaminome lemputes su grafitu. Penktokai dalyvavo kitoje pamokoje – „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ Vėliau ėjome apžiūrėti įvairių techninių išradimų, išdėliotų keliuose aukštuose, matėme garo variklių, automobilių, kompiuterių modelių bei išbandėme, kaip gaminama elektra naudojant varomąją jėgą – minant dviratį.

Vėliau pėstute ėjome į Valdovų rūmus. Mokiniams labiausiai įsiminė Žygimanto Augusto šarvai, kuriuos jis gavo dovanų būdamas 13–14 metų, ir lietuviški kalavijas, kardas ir skydas, kuriuos leido palaikyti rankose. Matėme daugybę eksponatų, archeologų atrastų būtent toje vietoje.

Tada lipome į Gedimino kalną ir aplankėme ten stūksantį bokštą. Grožėjomės Vilniaus vaizdu, apžiūrėjome žymius pastatus ir pastebėjome tolimesnį kelionės tašką – Trijų kryžių kalną. Į jį užlipti buvo sunkiau, bet verta. Kryžiai atrodė didingai, o Vilniaus panorama nepakartojama. Nusileidę žemyn, šiek tiek pavargę susėdome į autobusą ir keliavome namo.

Kelionėje daug pamatėme, sužinojome ir išmokome.

6c klasės mokinė Emilija Pociūtė