Kūrybinis projektas „Gyvūnų pasaulis“

• 2019 m. lapkričio 6 – 13 d. Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijoje;
  • 2019 m. lapkričio 14 – gruodžio 9 d. Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinyje.

Stebėdami gamtą, gyvūnus ar prižiūrėdami juos namuose, vaikai mokosi pažinti pasaulio įvairovę ir įgyja nemažai įgūdžių, reikalingų kasdieniniame gyvenime. Taip pat pratinasi puoselėti visa, kas gyva ir tausoti gamtą. Be to, gyvosios ir negyvosios gamtos pažinimas – nepamainoma galimybė ugdyti vaikų estetinius jausmus. Žinių apie gamtą galima suteikti ne tik lankant muziejus, parodas ar skaitant atitinkamą literatūrą, bet ir organizuojant temines popietes – projektus (kas ir buvo surengta mūsų mokykloje), piešinių konkursus, viktorinas, skirtas gyvūnams pažinti. Labai svarbu nuo pat mažens skatinti vaiko domėjimąsi gamta ir jos objektais. Dėl to būtina dažniau su vaikais diskutuoti apie gyvūnus, skatinti juos pasukti galvas ir pagalvoti, kodėl jie reikalingi gyvenime, ir savarankiškai rasti atsakymus apie teigiamą gamtos poveikį. Taip įtvirtinamas vaikų jautrumas, geranoriškumas ir rūpestingas požiūris į visa, kas gyva. Mūsų surengtoje edukacijoje priešmokyklinukams buvo paaiškinta, kaip tinkamai elgtis su beglobiais gyvūnais ar gatvėje sutiktais augintiniais, siekiant ugdyti tolerantišką požiūrį, bet anaiptol ne neapykantą, dažnai kylančią dėl suaugusiųjų abejingumo ar nenoro rūpintis silpnesniais už save.

Dėkojame dalyviams: Kauno lopšeliams – darželiams „Malūnėlis“, „Vaidilutė“, „Saulutė“, „Pagrandukas“, Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijai už aktyvų įsitraukimą ir išradingus darbelius parodai.

Organizatoriai

Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazija