EUROPOS KALBŲ DIENA – RUGSĖJO 26–OJI

Rugsėjo 26 dieną, pirmadienį, mūsų mokykloje buvo organizuotos veiklos, skirtos tradicija tapusiai Europos kalbų dienai paminėti. Įvairiausi renginiai įtraukia visas užsienio kalbų mokytojas ir visą būrį mokinių, kurie turi progos parodyti savo užsienio kalbų mokėjimą, išradingumą ir atskleisti kitus gebėjimus. Mokiniai, gerai mokantys ne tik anglų, bet ir antrąją užsienio kalbą, čia gali pasirodyti kitoje šviesoje, ir kartais tampa tikrais atradimais.

Besiruošdami šiai dienai 5 – 8 klasių mokiniai kartu su juos mokančiais mokytojais ruošė plakatus, kuriuose jie bandė išsakyti savo mintis apie anglų kalbos mokymosi svarbą. Šiais plakatais jie papuošė I a. fojė.

Artėjant Europos kalbų dienai, 3 klasių mokiniai piešė atvirukus mokytojams ir angliškai parašė savo palinkėjimus. Mokyklos II a. fojė buvo surengta trečiokų darbų parodėlė „SVEIKINIMAS MOKYTOJUI“ (atsakingos anglų kalbos mokytojos Vaida Juknienė ir Aurika Sirvidienė). Išrinkti gražiausi ir taisyklingiausiai parašyti atvirukai nusiųsti į Internetinę Facebook svetainę respublikiniam konkursui „Sveikinimas mokytojui“.

6a ir 7b klasėse vyko konkursas „Daugiakultūrė Europa“. Dirbdami grupėse mokiniai atsakinėjo į klausimus, susijusius su visa Europa ir šių laikų aktualijomis, įskaitant tiek visame pasaulyje garsų Eurovizijos dainų konkursą, tiek literatūrą, geografiją bei pabėgėlius. Viktorinos metu tikras iššūkis mokiniams buvo kai kurie kitų, netradicinių užsienio kalbų žodžiai, pvz. vengriškas pasisveikinimas „Yo na-pot“ ar danų kalbos žodis „Hygge“ (meaning „warm and cosy“). Tad pasitelkdami visą savo išmonę ir žinias, komunikuodami ir bendradarbiaudami tarpusavyje, mokiniai pasiekė tikrai gerų rezultatų ir, kas svarbiausia, smagiai praleido laiką geriau pažindami savąjį žemyną. Po šių užduočių mokiniai tikrai galėjo save vadinti daugiakalbystės ekspertais.

4-os pamokos metu anglų kalbos mokytojos Vaida Juknienė ir Jūratė Pečiulienė 5a klasės mokiniams vedė netradicinę anglų kalbos pamoką „Piešiame Europą“, kuri vyko „Draugystės“ parke. Mokiniai sužinojo keletą faktų apie Europą – kada pirmąjį kartą paminėta Europos kalbų diena, kada Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, kiek valstybių dabar sudaro Europos Sąjungą ir t. t. Paskui mokiniams buvo skirta užduotis – pasitelkiant mokytojų pateiktą informaciją, dirbant grupelėse, įvardinti ir nupiešti bent po du jiems žinomų Europos valstybių simbolius ir vėliavas. Mokiniai noriai dirbo ir puikiai įvykdė pamokos uždavinį.

10b klasės mokinė Rasa Butkutė, 8b klasės mokinė Justė Griškonytė ir 4a klasės mokinė Elena Malaškevičiūtė dalyvavo konkurse „Noriu būti vertėju“ „Vyturio“ gimnazijoje. Tikimės sulaukti gerų rezultatų.

Netradicine pamoka džiaugėsi 10ab klasių mokiniai, žiūrėję korėjiečių režisieriaus KIm-Ki Duko filmą anglų kalba „Spring, summer, fall, winter and spring“. Po filmo vykusi diskusija sudomino mokinius. Posakis „If you hurt any creature, you will carry a stone in your heart for the rest of your life“ tapo svarbiausia mokinių pastebėta ir įsimintina filmo citata.

Europos kalbų dienai 10b klasės mokiniai su mokytoja J. Garliauskiene rusų kalbos kabinete paruošė stendą „Apie rusų kalbą“, kuris buvo pristatytas visiems rusų kalbos besimokantiems mokiniams.

10a ir 10b klasių mokiniai, su mokytoja J. Garliauskiene besimokydami priežasties šalutinius sakinius, atsakė į klausimą „Kodėl aš mokausi rusų kalbos?“.

Savo mintis spalvingai sudėliojo popieriaus lape ir patalpino bendroje ekspozicijoje.