Šviečiamosios gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir MES“

2015 – 2016 m. m. 4b klasės (mokytoja Aušra Jančauskaitė) ir 3a klasės (mokytoja Aldona Krikštanavičienė) mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos programos „LEADER“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuotoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir MES“. Per šį laiką mokiniai buvo išvykę į UAB „Agrolinija“, kur galėjo stebėti stambiuosius mėsinius galvijus bei jų laikymo sąlygas. Pradinukai dalyvavo programos logotipo kūrime, mokėsi velti vilną, margino vašku kiaušinius, žiūrėjo mokomuosius filmus, atliko užduotis pratybų knygelėse, dalyvavo viktorinose, domėjosi lietuvių papročiais ir tradicijomis, susijusiomis su gyvulininkyste. Dažna viešnia renginiuose buvo liaudies amatų meistrė Sigita Grigaliūnienė. Bendras mūsų darbas buvo pastebėtas. Tapome Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių kūrybinių darbų konkurso „Gyvulininkystė ir MES“ 3-ios vietos laimėtojais.

Rugsėjo 30 dieną Prienų rajono Vazgaikiemio kaime esančiame poilsio ir pramogų parke „Harmony park“ vyko nugalėtojų apdovanojimo šventė. Į ją susirinkę konkurso nominantai buvo apdovanoti padėkos raštais, meninėmis stiklo skulptūrėlėmis ir kitomis dovanomis. Mokiniams ir mokytojams koncertavo grupės „Saulės vaikai“, „Original copy“. Visi susirinkusieji susidomėję stebėjo pažintinę - pramoginę programą žirgyne.

Mokytoja Aušra Jančauskaitė