Lietuvos tautinės muzikos istorijos muziejus

Edukacinė programa „Lietuvos istoriniai muzikos instrumentai“

Lapkričio 11 dieną 2a ir 2b klasių mokiniai lankėsi Lietuvos tautinės muzikos istorijos muziejuje, kuriame dalyvavo edukacinėje programoje „Lietuvos istoriniai muzikos instrumentai“. Mokiniams teko puiki proga iš arti pamatyti ir paliesti senovinius muzikos instrumentus, jais pagroti.

Kauno senamiesčio viduryje, L. Zamenhofo ir Kurpių gatvelių sankirtoje, 1985 m. pirmą kartą duris lankytojams atvėrė Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus. Tai pirmasis ir vienintelis muziejus Lietuvoje, skirtas liaudies muzikinei kultūrai. Muziejus veikia kelių restauruotų senovinių pastatų komplekse. Vienas iš jų – architektūriškai vertingas gotikinis miestiečio gyvenamas namas, pastatytas XVI amžiaus antroje pusėje. Muziejaus pastatus supantys jaukūs kiemeliai spinduliuoja ypatinga senamiesčio nuotaika ir savitumu.