Akcija „Tolerancijos paukštė“, skirta Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti

Lapkričio 16 d. mokykloje vyko akcija „Tolerancijos paukštė“, Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Pirmoji pamoka buvo skirta tolerancijos temos integravimui su mokomaisiais dalykais. Mokytojai su mokiniais aptarė žodžio „tolerancija“ sąvoką, svarbą ir aktualumą, analizavo tolerancijos bei netolerancijos pavyzdžius iš istorijos, iš dabartinio gyvenimo ir kasdienių situacijų.

5 – 10 klasių mokiniai iškirpo savo asmenines Tolerancijos paukštes ir ant jų užrašė mintis apie toleranciją. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis kūrė savo klasės Tolerancijos paukštę. Visų mokinių sukurtos paukštės suskrido prie Tolerancijos medžio ir papuošė mokyklos erdves.

Nebūkime pasyviais stebėtojais, bet aktyviai pasisakykime už darnesnę ir spalvingesnę visuomenę, kurioje vyrauja tolerancijos dvasia. Tolerancija turi tapti elgesio modeliu ir aktyvios pilietinės pozicijos forma. Tik taip galėsime išvengti nepakantumo, užgauliojimų ar persekiojimų. Galėsime jaustis saugiai.

Socialinė pedagogė Eugenija Pocienė