Ketvirtokų apsilankymas Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate

2016 m. lapkričio 23 dieną 4a klasės mokiniai lankėsi Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (Kauno VPK), kuriame jie buvo supažindinti su policininko profesija ir policijos veikla. Kauno VPK prevencijos skyriuje mokinius pasitiko Kauno apskrities bendruomenės pareigūnė, kuri supažindino su prevenciniu darbu, jo svarba, paaiškino, kuo yra svarbus mokėjimas save apsaugoti ir kaip tai daryti.

Kauno VPK kelių eismo skyriaus pareigūnė mokiniams suteikė žinių apie saugų eismą, kaip jame saugiai dalyvauti. Taip pat paaiškino, kodėl svarbu ir kaip teisingai nešioti atšvaitus. Kiekvienam mokiniui įteikė atšvaitą dovanų. Vėliau mokiniai buvo supažindinti su greičio matuoklių registravimo darbu: kaip nufotografuojama transporto priemonė viršijusi leistiną greitį, kaip policijos kompiuteryje užregistruojama neleistina veika, bei paaiškinta, koks ir kaip nuobaudų procesas vykdomas toliau.

Kauno VPK viešosios tvarkos skyriaus tyrėja mokiniams papasakojo apie savo vykdomą veiklą, darbo specifiką šiame skyriuje. Paaiškino, kaip vyksta tyrimas patekus į eismo įvykį, kuriame yra sužalotų ar žuvusių žmonių. Taip pat priminė saugaus eismo taisykles, bei atšvaito nešiojimo, saugaus diržo prisisegimo transporto priemonėje svarbą.

Kauno VPK eismo įvykių registravimo skyriuje pareigūnė mokinius supažindino su eismo įvykių žalos atlyginimo procesu. Paaiškino, kas vyksta pasišalinus iš eismo įvykio, kokios laukia pasekmės.

Lankymosi Kauno VPK metu mokiniai turėjo galimybę iš arti pažinti ir pasimatuoti neperšaunamą liemenę, susipažinti su tarnybiniais automobiliais, policijos ginkluote, jos paskirtimi. Gavo patarimų, kokiose mokyklose galima mokytis, norint tapti policijos pareigūnais.

Ši išvyka buvo labai naudinga mokiniams. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau pažinti policininko profesiją ir darbą bei praplėtė jau turimas žinias. Buvo formuojamos teigiamos nuostatos į policijos darbą, prosocialų ir saugų elgesį bei neigiamos nuostatos į asocialų, chuliganišką elgesį.

Mokytoja Aldona Krikštanavičienė

Socialinė pedagogė Eugenija Pocienė