Pradinukų edukacinė – pažintinė kelionė į Trakus

Lapkričio 24 dieną 3b ir 4b klasių mokiniai bei jų mokytojos Aurelija Mickienė ir Aurelija Lapinskienė vyko į edukacinę – pažintinę kelionę į Trakus.

 

Aplankėme Vievio kelių muziejų, susipažinome su Lietuvos kelių istorija, apžiūrėjome tiltų projektus, maketus, senųjų tiltų statybos nuotraukas. Pamatėme prieš šimtą metų ir daugiau naudotus kelininkų įrankius ir galingiausią šių laikų buldozerį.

 

Trakų piliyje apžiūrėjome eksponuojamus muziejaus taikomosios dailės rinkinius: baldus, pypkes, spaudus, laikrodžius, porceliano bei stiklo dirbinius, medžioklės trofėjus.

 

Labai patiko edukacinė programa Trakų senojoje kibininėje, kur galėjome patys išbandyti pirštų miklumą sukant kibinus... Supratome, kaip ypatingos receptūros ir įdomaus gaminimo proceso dėka tešlos ir įdaro derinys sukuria unikalų tradicinį Karaimų pyragėlį su mėsa – kibiną...

 

Lietuvoje sparčiai populiarėja naujas verslas – alpakų auginimas. Įdomu ir mums. Alpakos – kupranugarių giminaitės, panašios į lamas, tik šiek tiek mažesnės. Egzotiškų gyvūnų vilna – viena geriausių pasaulyje, alpakos taip pat puošia sodybas ir praverčia kaip gyvos žoliapjovės.

 

Linksmi, kupini įspūdžių, daug sužinoję grįžome į namus.