Susitikimas su KTU Medžiagų inžinerijos katedros docente dr. Daiva Mikučioniene

2017 m. sausio mėnesio 30 dieną mūsų mokykloje lankėsi KTU Medžiagų inžinerijos katedros docentė dr. Daiva Mikučionienė. Ji 5b klasės mokinius supažindino su savo darbo specifika, ypatybėmis.

Ji aktyviai įtraukė mokinius į diskusijas, uždavė įvairių klausimų (kas yra tekstilė? kur gali būti naudojamos tekstilės medžiagos? koks pluoštas stipriausias?) Mokytojos Dalės Adamonienės auklėtiniai patys atspėjo, kad pavyzdžiui kosmonauto apranga turi žmogų apsaugoti nuo šalčio, karščio, slėgio. Gerbiama Daiva Mikučionienė penktokams taip pat papasakojo apie nedegiąsias medžiagas, kur jos naudojamos (gaisrininkų, policininkų uniformose). Pristatė retai vartojamas, specifines sąvokas. Pavyzdžiui, nežinojome, kas yra kefloras (neperpjaunama medžiaga neperšaunamoms liemenėms gaminti). Pirmoji neperšaunama liemenė pagaminta iš natūralių daugiasluoksnių šilkinių siūlų Kinijoje.

Profesijos patarėjas Jordanas Šaškauskas