Kelionė Žiegždrių geologiniu taku

2017 m. gegužės 27 d. Kauno Viktoro Kuprevičiaus 5b klasės mokiniai kartu su tėveliais keliavo Žiegždrių geologiniu taku. Tai 1,6 km ilgio pėsčiųjų takas, prasidedantis Žiegždrių gyvenvietėje ir vingiuojantis šalia Kauno marių.

Matėme juostuotąjį molį – tai priešledyninių ežerų nuosėdos, susidedančios iš plonų molio ir smėlio sluoksnių. Matėme, kaip yra Kauno marių krantai, gerai apžiūrėjome vieną apvalią, amfiteatrą primenančią šlaito įdubą – sufozinį cirką.

Didžiausia Žiegždrių geologinio tako vertybė ir įdomybė – Kalniškių konglomeratų atodanga. Konglomeratai yra natūraliai susicementavusio smėlio, žvirgždo, gargždo ir riedulių dariniai.

Apžiūrint konglomeratų ertmes ir nelygumus, galima pastebėti nedidelių varveklių. Tai sustingusios stalaktitų užuomazgos. Šis konglomeratas – tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima pamatyti stalaktitų.

Pakeliui apžiūrėjome garsią 150 metų senumo liepą.

Pažintiniame take, be visų gamtos grožybių, radome ir papildomų atrakcijų – galvosūkių, kuriuos reikėdavo sudėlioti.

Sužinojome, iš kur atsirado vadinamieji „velnio pirštai“, kokie medžiai, įdomūs augalai auga Kauno marių pakrantėse.

Kelionės pabaigoje grožėjomės kadagių slėniu.

Klasės vadovė Dalė Adamonienė