Nacionalinis moksleivių žygis Neries regioniniame parke

7b ir 8b klasių mokiniai rugsėjo 22 dieną dalyvavo nacionaliniame moksleivių žygyje Neries regioniniame parke.

Rugsėjo 22 d. Neries regioniniame parke vyko nacionalinis moksleivių žygis į piliakalnius. Jame dalyvavo daugiau nei 2,3 tūkstančio moksleivių ir mokytojų – 72 šalies mokyklų komandos iš visų Lietuvos regionų. Mūsų progimnazijos 7b ir 8b klasių mokiniai, dalyvavę šiame žygyje, patyrė daugybę patirčių ir išbandymų: slidūs miško takeliai, nuo stačių piliakalnių palūžę laipteliai, balos, šniokščiantis Dūkštos upelis. Mokiniai grožėjosi Neries regioninio parko piliakalniais, susipažino su vietine augalija ir gyvūnija, legendomis apipintomis istorinėmis vietomis, turėjo atsakyti į pateiktus klausimus, galėjo ant akmens išsikepti duonos, dalyvauti verpstukų, molinių svarelių ar šiaudinių sodų dirbtuvėlėse.

Kiekvienas žygio dalyvis buvo apdovanotas žygeivio diplomu bei medaliu.

Mokiniai patyrė žygio malonumą, susipažino su Neries regioniniu parku ir jame esančiais piliakalniais bei paminėjo 2017-uosius – Piliakalnių metus.

Istorijos mokytoja L. Baliukevičienė