Pagreitį įgavusi tėvų ir mokyklos bendra veikla „Kalėdinė pasaka rytais“ tradiciškai toliau sėkmingai džiugina mokinius

Šeima ir mokykla yra dvi pagrindinės ir svarbiausios vaikų auklėjimo, tobulėjimo institucijos, kurias jungia vieningas ugdomasis objektas – vaikas. Visada kalbama, kad mokyklos ir šeimos bendri tikslai, siekiai, viltys, džiaugsmai ir nesėkmės, tačiau pagrindinių auklėjime dalyvaujančių šalių bendradarbiavimas yra svarbi pedagoginė problema. Apie ją reikia nuolat galvoti ir spręsti, kad būtų galima priimti sprendimus, kaip formuoti, tobulinti ir stiprinti mokytojų ir tėvų santykius. Tai ypač svarbu suvokiant, kad tėvų įsitraukimas į vaikų ugdymą mokykloje turi teigiamą įtaką vaikų nuostatai mokyklos atžvilgiu, pamokų lankomumui, mokymosi pasiekimams, savijautai mokykloje.

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Vidos Katinauskienės iniciatyva toliau tradiciškai sėkmingai tęsiama Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos tėvų ir mokyklos bendra veikla „Kalėdinė pasaka rytais“ viso Advento laikotarpiu. Adventas – tai rimties, susikaupimo, dvasinio apsivalymo metas, laikas, kai turime visi pagalvoti apie praėjusius metus, savo nuveiktus gerus darbus, gražius poelgius, prisiminti šalia esantį, toli išvykusį. Tai metas, kai mes visi galime susitelkti draugėn, atleisti vieni kitiems, jeigu turime širdyse skaudulių, o galbūt ir atsiprašyti įskaudinto. Tai metas, kai mes dar turime 4 savaites geriems darbams atlikti.

Šiais mokslo metais Advento laikotarpiu mokytoja sėkmingai subūrė dar didesnį ratą pasekėjų, kurie Advento rytą pasitiko klasėse su vaikais, sekant jiems gražias bei prasmingas pasakas, kartu lavinant kūrybiškumą, besidalijant savo džiaugsmu, artumu. Labai džiugu, kad tėvų ir mokyklos bendra veikla šiltai vilnijo ir per kitas pradinio ugdymo klases. Mokinių tėvai, mokyklos darbuotojai su malonumu prisijungė prie šios gražios iniciatyvos ir šiuo laikotarpiu tamsias, niūrias dienas mokyklos klases pripildė nuoširdžiu dėmesingumu, pasidalijo prasmingu laukimu bei savo šiluma, pabuvo drauge.

Gražios mokytojos iniciatyvos dėka tiek vaikai, tiek tėveliai kasmet ypatingai džiaugsmingai laukia didžiausios, gražiausios metų šventės. Ši patirtis kiekvienam yra ypatinga, suteikianti be galo daug puikių įspūdžių, nuotaikų – tai yra neįkainojama. Sveikintina, kad į mokyklos gyvenimą įsitraukia vis daugiau tėvelių. Tai parodo, kad tėvams tikrai yra svarbu kokioje aplinkoje ugdosi jų vaikas; jiems svarbu, kad kiekvienas vaikas mokykloje gerai jaustųsi ir sėkmingai augtų. Džiugu, kad mokykloje, kurioje mokosi vaikai, tėveliai jaučiasi svarbūs ir reikalingi ugdymosi dalyviai.

Gražina Taujanskienė, Kauno V. Kuprevičiaus progimnazijos 1 kl. mokinės mama