Pilietinis projektas „Sausio 13-osios dienoraštis“

2018 m. sausio mėnesį mūsų progimnazijoje buvo vykdomas pilietinis projektas „Sausio 13-osios dienoraštis“.

Šio projekto dalyviai: 8b, 7b klasių mokiniai interviu forma rinko Sausio 13-osios įvykių amžininkų prisiminimus; dalijosi mintimis, kaip reikėtų minėti šiuos mūsų valstybei svarbius įvykius, kad jie būtų prasmingi jaunajai kartai, netaptų dar viena kalendorine švente.

Projektas buvo skirtas visai progimnazijos bendruomenei: dėkojame mokytojams, pasidalinusiems savo prisiminimais; nuoširdų ačiū tariame mokinių tėveliams, seneliams, proseneliams, kurie sutiko duoti interviu, prisiminti išgąstingus to meto įvykius.

Sausio 13-osios prisiminimus sudėjome į knygą, kurią iliustravo priešmokyklinės grupės (mokytoja R. Papovienė), 1b klasės (mokytoja A. Lapinskienė), 4a klasės (mokytoja D. Gilienė), 4b klasės (mokytoja A. Mickienė) mokinių piešiniai. Šią knygą skiriame Vasario 16-osios – Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui, kurį 2018 m. mini Lietuva ir visas pasaulis.

Kovo 5 dieną projekto „Sausio 13-osios dienoraštis“ dalyviai pakvietė Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos bendruomenę į knygos „Sausio 13-osios dienoraštis“ pristatymą. Pilietiškumas ugdomas nuo vaikystės, todėl renginyje dalyvavo ir patys mažiausieji – priešmokyklinukai, kurie, pasipuošę tautinėmis juostelėmis, labai nuoširdžiai J. Marcinkevičiaus, A. Matučio, A. Puišytės eilėmis išsakė savo mintis apie Tėvynę. Renginį vedė 8b klasės mokinės E. Salelionytė ir J. Mekionytė. Mokiniai skaitė ištraukas iš knygos „Sausio 13-osios dienoraštis“ – tai jų tėvų, senelių, mokytojų prisiminimai. Jautrus ir įdomus buvo mokyklos direktorės I. Švėgždienės pasisakymas, kurios šeima dalyvavo Sausio 13-osios įvykiuose.

Sausio 13-osios įvykiai yra drąsos, susitelkimo, kovos už laisvę simbolis. Šių įvykių dalyviai apgynė Lietuvos valstybę, jos laisvę. Būkime verti tos aukos, puoselėkime savo Tėvynę!

Susirinkusieji ant trispalvių širdelių užrašė palinkėjimus Lietuvai, iš šių širdelių progimnazijos bibliotekoje suklijavome didelę Trispalvę. „Sausio 13-osios dienoraštis“ knygą eksponuosime bibliotekoje – ateikite, pavartykite – kiek joje daug paprastų Lietuvos žmonių gražių, nesumeluotų žodžių mūsų šaliai.

Projekto sumanytojos istorijos mokytoja L. Baliukevičienė, priešmokyklinės grupės mokytoja, bibliotekos vedėja R. Papovienė