Mokinio elgesio taisyklės

                   PATVIRTINTA
                   2024 m. sausio 10 d.
                   progimnazijos direktoriaus
                   įsakymu Nr. 1.3.V – 18
KAUNO VIKTORO KUPREVIČIAUS  PROGIMNAZIJOS
MOKINIO ELGESIO TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROJI DALIS 
1. Mokinio elgesio taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos (toliau – Progimnazija) mokinių elgesio taisykles progimnazijoje, jos teritorijoje ir prieigose, progimnazijoje vykstančiuose renginiuose bei progimnazijos organizuojamuose renginiuose, kurie vyksta už progimnazijos ribų, bei mokinių, mokinių ir mokytojų bei kitų bendruomenės narių, progimnazijos svečių tarpusavio santykiuose.
2. Taisyklės  parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos (toliau – LR) Konstitucija, LR Švietimo įstatymu, LR Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymu, LR Vaiko teisių pagrindų įstatymu, Vaiko teisių konvencija, LR Vyriausybės nutarimais, Švietimo ir mokslo ministerijos norminiais aktais, Bendrosiomis programomis, Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos nuostatais, Patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo tvarkos aprašu, Poveikio priemonių taikymo netinkamai besielgiantiems mokiniams tvarkos aprašu bei kitais teisės aktais, siekiant sukurti Progimnazijoje ir jos aplinkoje saugią, draugišką ir bendradarbiavimu grįstą atmosferą bei reglamentuoti mokinių elgesio normas.
3. Taisyklės apibrėžia šiuos tikslus:
3.1. ugdytis gyvenimui būtinas socialines ir asmenines kompetencijas;
3.2. stropiai mokytis, dalyvauti Progimnazijos veikloje;
3.3. būti atsakingam (punktualiai ir reguliariai lankyti  Progimnaziją, gerbti kitų teises);
3.4. ugdyti ir skleisti savo gebėjimus ir talentą;
3.5. ugdyti pagarbų santykį su kitais žmonėmis, mandagų elgesį ir bendrąją kultūrą.
4. Siekiant tvarkos ir drausmės būtina, kad pagarba, atidumas ir nuoširdus bendravimas su kitais taptų įpročiu, o kiekvienas asmuo jaustų atsakomybę už save ir kitus.
5. Mokinių interesams atstovauja  Mokinių taryba, mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai).
6. Šių Taisyklių privalo laikytis kiekvienas Progimnazijos mokinys.
7. Progimnazijos bendruomenės nariai turi teisę teikti siūlymus dėl Taisyklių pakeitimų, kurie aptariami  Mokinių ir Progimnazijos tarybose.
8. Sudarydamas Mokymo sutartį, mokinys ir jo tėvai (globėjai, rūpintojai) susipažįsta  su šiomis Taisyklėmis.
9. Mokinio taisyklių reikalavimų vykdymą prižiūri klasių auklėtojai, mokytojai ir kiti darbuotojai, Progimnazijos taryba, Mokinių taryba, kiti bendruomenės nariai.
II SKYRIUS
MOKINIO TEISĖS 
10. Pagal savo gebėjimus ir polinkius mokytis mokykloje, savarankiškai mokytis ir gauti tinkamą išsilavinimą.
11. Mokinys turi teisę į saviraiškos laisvę, nekenkiant kitiems.
12. Mokytis savitarpio supratimu grįstoje, psichologiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje, turėti higienos reikalavimus atitinkantį mokymosi krūvį, vietą ir aplinką.
13. Gauti informaciją apie švietimo programas, mokymosi formas.
14. Gauti psichologinę ir specialiąją pedagoginę, socialinę pedagoginę ar sveikatos priežiūros pagalbą.
15. Gauti informaciją apie savo mokymosi pasiekimų įvertinimą.
16. Dalyvauti Progimnazijos savivaldoje ir Progimnazijos organizuojamoje veikloje.
17. Įstatymų nustatyta tvarka ginti savo teises.
18. Burtis į vaikų ir jaunimo organizacijas, lavintis saviugdos ir saviraiškos būreliuose, dalyvauti visuomenės gyvenime, taikiuose susirinkimuose, kurių veikla neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams.
19. Pagal savo galimybes ir gebėjimus atstovauti Progimnaziją olimpiadose, konkursuose, sporto varžybose ir kituose renginiuose.
III SKYRIUS
MOKINIO PAREIGOS
20. Mokymasis
20.1. Sudarius mokymosi sutartį, laikytis visų jos sąlygų, Progimnazijos vidaus tvarką reglamentuojančių dokumentų reikalavimų.
20.2. Mokinys privalo stropiai mokytis, nevėluoti į pamokas,  laikytis mokinio elgesio normų, gerbti mokytojus ir kitus Progimnazijos bendruomenės narius, vykdyti mokyklos vadovybės ir teisėtus mokytojų reikalavimus, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų.
20.3. Mokytis pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas iki 16 metų.
20.4.  Į pamoką mokinys privalo atvykti atlikęs namų darbus, atsinešti visas tai pamokai reikalingas priemones.
20.5.  Pamokos metu mokinys privalo laiku atlikti mokytojo paskirtas užduotis ir savo elgesiu netrukdyti mokytojui ir kitiems mokiniams; pamoką pradeda ir užbaigia mokytojas, o ne mokinys.
20.6.  Pamokoje naudoti tik mokymo(si) procesui reikalingas priemones, po pamokos mokinys privalo palikti tvarkingą savo darbo vietą.
20.7.  Mokinys privalo tausoti vadovėlius – aplenkti juos, neprirašinėti, neplėšyti.
20.8.  Atsakingai elgtis virtualioje erdvėje, gerbti savo ir kitų privatumą ir teises.
21.Lankomumas
21.1. Mokinys privalo reguliariai ir punktualiai lankyti Progimnaziją.
21.2..Mokinio neatvykimas į progimnaziją, nedalyvavimas pamokoje (ar jos dalyje) gali būti pateisintas dėl šių priežasčių:
21.3. ligos ar apsilankymo pas gydytoją:
    21.3.1. ne daugiau nei 5 mokymosi dienas per kalendorinį mėnesį pateisina nepilnamečio mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai). Pirmą neatvykimo į progimnaziją dieną praneša telefonu, trumpąja žinute (sms), pranešimu elektroniniame dienyne ar raštu klasės vadovui.
   21.3.2. mokiniui praleidus daugiau nei 5 dienas per kalendorinį mėnesį, praleistos pamokos pateisinamos  įsitikinus, kad dėl mokinio ligos buvo kreiptasi į gydytojus. Mokinio apsilankymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje patvirtinančią informaciją turi pateikti tėvai, prisijungę prie Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos ( ESPBI IS) paciento paskyros, pasidarydami ekrano nuotrauką ir ją pateikia klasės auklėtojui per elektroninį dienyną.
21.4.Kitų svarbių asmeninių priežasčių, nepilnamečio mokinio tėvų (globėjų, rūpintojų)  gali būti pateisinamos ne daugiau nei 3 mokymosi dienos per pusmetį. Progimnazija gali leisti pateisinti ir daugiau mokymosi dienų ar pavienių pamokų, jei yra objektyvios ir pagrįstos  priežastys (pateikus pagrindžiančių tai dokumentų kopijas ar informavus dėl tokio poreikio).
21.5. Nepalankių oro sąlygų, įvykių, susijusių su visuomeniniu ar kitu transportu, kuriuo mokinys vyksta į Progimnaziją, eismo sutrikimų ar kitų nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių. Neatvykimo į progimnaziją dieną, tėvai (globėjai, rūpintojai) praneša telefonu, trumpąja žinute (sms), pranešimu elektroniniame dienyne ar raštu klasės auklėtojui.
21.6. Mokinio dalyvavimo sporto varžybose, olimpiadoje ir / ar kitame ugdomajame renginyje (toliau – renginys), kuris organizuojamas Progimnazijos arba kitų institucijų ar įstaigų. Jei renginį organizuoja ne Progimnazija, o kita institucija ar įstaiga, nepilnamečio mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai) dėl dalyvavimo renginyje Progimnazijos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui turi pateikti prašymą dėl praleistų pamokų pateisinimo ( prie prašymo pridedamos jį pagrindžiančių dokumentų kopijos)  iki renginio arba ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jo arba renginį organizuojanti institucija, ar įstaiga turi pateikti oficialią informaciją apie mokinio dalyvavimą renginyje iki renginio arba ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jo.
21.7. Mokinio tikslinio kvietimo atvykti į valstybinę ar savivaldybės instituciją ar įstaigą (pvz., pedagoginę psichologinę tarnybą, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar jos įgaliotą teritorinį skyrių, teismą ir kt.), nepilnamečio mokinio tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikus progimnazijai įrodymus (informaciją), patvirtinančius apsilankymą.
22. Akademinis sąžiningumas
22.1.Kiekvienas Progimnazijos mokinys siekia išnaudoti savo intelektinių gebėjimų potencialą ir gerbti kitus bei jų darbus, mintis ir idėjas.
22.2.Sukčiavimas ar sąlygų sudarymas, kad sukčiautų kiti, yra Mokinio elgesio taisyklių pažeidimas.
22.3.Akademinio nesąžiningumo formos:
      22.3.1. plagijavimas. Jis apibrėžiamas kaip tyčinis kito asmens idėjų, žodžių ar darbo pasisavinimas. Naudodamiesi internetinėmis svetainėmis ir jose pateikta informacija mokiniai privalo nurodyti savo darbe panaudotos informacijos (žemėlapių, fotografijų, iliustracijų, duomenų, grafikų ir kitų kopijų) šaltinį bei adresą;
        22.3.2. darbo dubliavimas – tai to paties darbo pateikimas skirtingiems mokytojams;
        22.3.3. testų, kontrolinių ir kitų užduočių vagystė (atsiskaitymo užduočių fotografavimas, užduočių lapo ėmimas be mokytojo leidimo, užduočių perpasakojimas kitiems mokiniams ir kt.);
        22.3.4. sąmoninga pagalba sukčiauti kitam (namų, klasės, laboratorinių darbų davimas nusirašyti, pasakinėjimas per atsiskaitymus, atsiskaitymo rašymas už kitą asmenį ir kt.);
       22.3.5. neleistinos medžiagos ar priemonių (pvz.: mobiliojo telefono, kitos išmaniosios įrangos, užrašų, paruoštukų) naudojimas atsiskaitomųjų darbų metu;
           22.3.6. pamokų filmavimas ar fotografavimas be mokytojų sutikimo.
22.4. Mokiniai, pažeidę akademinio sąžiningumo reikalavimus, vertinami vienetu su komentaru, kad darbas atliktas nesąžiningai.
23.Mokinio elgesys
23.1. Mandagiai elgtis su Progimnazijos bendruomenės nariais ir Progimnazijos svečiais.
23.2. Mokymosi metu į Progimnaziją ateiti su Progimnazijos nustatyto pavyzdžio uniforma, švariai ir tvarkingai apsirengęs.
23.3. Tausoti ir saugoti Progimnazijos ir bendruomenės narių turtą, kartu su tėvais (globėjais, rūpintojais)  atsakyti už tyčia sugadintą inventorių ir kitą turtą bei atlyginti padarytą žalą.
23.4. Mandagiai elgtis valgykloje, ramiai stovėti eilėje ir nesistumdyti, valgyti prie stalo, pavalgius nusinešti indus, prieš valgį ar po tualeto visuomet plauti rankas.
23.5. Pertraukų metu elgtis saugiai ir atsakingai savo ir kitų atžvilgiu: kabinetuose, koridoriuose, laiptinėse, rūbinėje, bibliotekoje, valgykloje ir kitose Progimnazijos patalpose bei Progimnazijos kieme laikytis saugaus elgesio taisyklių: nešiukšlinti, nesimušti, nesityčioti, nesispjaudyti, nečiuožinėti turėklais, nešokinėti nuo laiptų ar kitų aukštų daiktų, nebėgioti, netriukšmauti, nesėdėti ant palangių, nesistumdyti, nežaisti pavojingų sveikatai žaidimų, nesimėtyti sniego gniūžtėmis ar kitais daiktais, nedaryti kitų veiksmų, kurie sukeltų pavojų sau ar aplinkiniams.
23.6. Laikytis saugaus darbo ir elgesio taisyklių kabinetuose ir sporto salėse.
23.7.  Sveikintis su Progimnazijos darbuotojais, svečiais.
23.8. Fizinio ugdymo  pamokose dėvėti sportinę aprangą ir tam skirtą avalynę.
23.9. Palaikyti švarą ir tvarką Progimnazijoje bei jos teritorijoje: nešiukšlinti, šiukšles rūšiuoti, nespjaudyti, nelipdyti kramtomosios gumos ant stalų, kėdžių ir sienų, nepiešti ant Progimnazijos inventoriaus ir sienų, nelaužyti medžių, krūmų, nemindžioti želdynų.
23.10.  Pastebėjęs sugadintą Progimnazijos turtą, apie tai nedelsiant pranešti budinčiam mokytojui ar kuriam kitam  Progimnazijos darbuotojui.
23.11. Rūpintis savo asmeninių daiktų saugumu.
23.12. Renginių/užsiėmimų metu gerbti save ir kitus, nevėluoti į juos, tausoti Progimnazijos turtą ir inventorių, palaikyti tvarką ir švarą renginio /užsiėmimo vietoje, vykdyti renginio/užsiėmimo vadovų nurodymus.
23.13. Dalyvauti Vaiko gerovės komisijos posėdžiuose, jeigu mokinys yra pakviestas.
23.14. Atlikti socialinę – pilietinę veiklą, skirtą  5 – 8 klasių mokiniams, pagal Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos ugdymo planą, patvirtintą Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos direktoriaus įsakymu.
23.15. Viešose vietose elgtis mandagiai, kultūringai, garbingai atstovauti savo Progimnazijai.
23.16. Laikytis taisyklių prieš patyčias (Olweus patyčių prevencijos programa):
23.16.1. mes nesityčiosime iš kitų;
23.16.2. mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojamasi;
23.16.3. mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti;
23.16.4. jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi – pasakysime suaugusiems ir mokykloje, ir namuose.
23.17. Mokiniui draudžiama:
23.17.1. Progimnazijoje ir jos teritorijoje arba už jos ribų naudoti arba propaguoti psichologinį, fizinį smurtą, lytinę/rasinę/religinę nesantaiką, turėti ir naudoti tabaką, elektronines cigaretes, rūkyti, turėti ir vartoti alkoholinius, energetinius gėrimus, narkotines medžiagas, bei vartoti necenzūrinius žodžius ar gestus, taip pat draudžiama ateiti į Progimnaziją ar jos teritoriją apsvaigus nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų;
23.17.2. vagiliauti ir žaisti azartinius žaidimus (kortomis ir kita);
23.17.3.Progimnazijos patalpose ir teritorijoje filmuoti ar fotografuoti mokinių, mokytojų ar Progimnazijos darbuotojų veiklą, viešinti jų atvaizdus ar platinti informaciją apie asmenį per masines informavimo priemones, socialinius tinklalapius internete negavus asmens leidimo;
23.17.4. pamokų metu valgyti, gerti gėrimus (išskyrus vandenį), kramtyti kramtomąją gumą;
23.17.5. neštis pavojų sveikatai keliančius bei ugdymo procesui nereikalingus daiktus: šaunamuosius ginklus, dujų balionėlius, peilius, degtukus, žiebtuvėlius, sprogmenis ir kitas pirotechnikos priemones, cigaretes, elektronines cigaretes, narkotines medžiagas, alkoholinius gėrimus, švirkštus ir kt.;
23.17.6. Progimnazijos patalpose ir teritorijoje laistytis vandeniu ar kitais skysčiais;
23.17.7. neštis sniegą ir mėtytis juo Progimnazijos patalpose, kieme grubiai kitų atžvilgiu žaisti su sniegu;
23.17.8. Progimnazijos patalpose važinėti riedlentėmis, riedučiais, naudotis kitu sporto inventoriumi ne tam skirtose vietose; atsivežus paspirtuką, jį palikti kieme, pritvirtinant prie stovų, skirtų dviračiams;
 23.17.9. į Progimnazijos patalpas vestis (ar neštis) gyvūnus (šunis, kates ir kt.).
IV SKYRIUS
IŠĖJIMO IŠ PROGIMNAZIJOS TVARKA
24.Mokinių išleidimo iš |Progimnazijos pamokų, pertraukų metu tvarka
24.1. Pamokų ir pertraukų metu mokiniai savavališkai išeiti Progimnazijos teritorijos negali.
24.2. Išeiti iš Progimnazijos teritorijos mokinys gali tik mokytojo, klasės auklėtojo ar budinčio vadovo leidimu:
24.2.1 tėvų (globėjų) prašymu, kuriame įvardytas tikslus laikas ir priežastis;
24.2.2. susirgus mokiniui, visuomenės sveikatos specialisto rekomendacija ir tėvų sutikimu;
24.2.3. tikslinių iškvietimų pažyma;
24.2.4. direktoriaus įsakymu.
24.3. Mokinio, kuriam yra būtinybė išvykti iš mokyklos anksčiau nei baigiasi pamokos tėvai el. dienynu privalo informuoti klasės auklėtoją ir dalyko mokytojus.
24.4. Mokiniui savavališkai išėjus iš Progimnazijos teritorijos ugdymo metu, atsako jo tėvai (globėjai, rūpintojai).
V SKYRIUS
MOBILIŲJŲ ĮRENGINIŲ NAUDOJIMO TVARKA
25. Mobiliųjų telefonų ir kitų išmaniųjų įrenginių (toliau – išmanieji įrenginiai) naudojimosi taisyklės
Taisyklėmis siekiama:
• sumažinti žalos vaikų sveikatai riziką, irzlumą, negebėjimą koncentruoti dėmesio;
• apsaugoti vaikus nuo tokio pavojingo turinio internete kaip smurtas ar pornografija, taip pat ir patyčių mokinių ir mokyklos darbuotojų atžvilgiu;
• vykdyti priklausomybės nuo išmaniųjų įrenginių, vėliau peraugančios į nomofobiją prevenciją;
• užtikrinti Progimnazijos vidinę tvarką.
25.1.Mokiniui, atsinešusiam į Progimnaziją išmanųjį įrenginį, draudžiama juo naudotis pamokų, pertraukų ir renginių metu.
25.2.Dalyko mokytojui leidus, išmanusis įrenginys gali būti naudojamas tik mokymosi tikslams.
25.3.Išimtinais atvejais (trauma, liga ir kitos ekstremalios situacijos) Progimnazijos darbuotojui leidus, galima skambinti tėvams (globėjams, rūpintojams).
25.4.Atsinešęs į Progimnaziją išmanųjį įrenginį, mokinys (-ė) privalo išjungti garsą ir nesinaudoti ugdymo proceso (pamokų, pertraukų, renginių ir kt.) metu. Už telefono saugumą atsako pats mokinys.
25.5.Jeigu pamokos metu mokinys naudojasi išmaniuoju įrenginiu be mokytojo leidimo, ir gavęs žodinę mokytojo pastabą, geranoriškai padeda įrenginį ant mokytojo stalo (į dėžutę), tai įrenginys jam grąžinamas pasibaigus pamokai;
25.6.Jei mokinys atsisako padėti ant mokytojo stalo (į dėžutę) naudojamą įrenginį, mokytojas rašo pastabą el. dienyne ir informuoja tėvus bei klasės auklėtoją.
25.7.Jeigu mokinys be leidimo naudojasi išmaniuoju įrenginiu pertraukų ar renginių metu, mokyklos darbuotojas, pastebėjęs pažeidimą įspėja mokinį žodine pastaba, jeigu mokinys nesureagavo į pastabą ir toliau naudoja išmanųjį įrenginį, mokyklos darbuotojas rašo pastabą el. dienyne.
25.8.Mokiniui, gavus dvi pastabas (įrašytos el. dienyne) dėl neleistino išmaniojo įrenginio naudojimo, klasės auklėtojas kviečiasi jį pokalbio ir pildo susitarimą (pildomas priedas Nr.1), kad mokinys savaitę laiko kas rytą palieka išmanųjį įrenginį pas klasės auklėtoją, o jam nesant pas socialinį pedagogą, po pamokų išmanųjį įrenginį pasiima, apie susitarimą klasės auklėtojas informuoja mokinio tėvus ir direktoriaus pavaduotoją ugdymui.
25.9.Mokiniui, gavus tris pastabas dėl neleistino išmaniojo įrenginio naudojimo, klasės auklėtojas kreipiasi į socialinį pedagogą, pateikdamas užpildytas drausmės pažeidimo pažymas (priedas Nr.1). Socialinis pedagogas kviečiasi mokinį pokalbio ir pildo susitarimą, kad mokinys visą mėnesį kas rytą palieka išmanųjį įrenginį pas socialinį pedagogą, o po pamokų pasiima, apie susitarimą socialinis pedagogas informuoja  mokinio tėvus ir direktoriaus pavaduotoją ugdymui.
25.10.Direktoriaus pavaduotojas ugdymui padeda mokiniui įgyvendinti susitarimus tarp mokinio ir klasės auklėtojo ar socialinio pedagogo.
25.11.Jei mokinys gauna ketvirtą pastabą, mokinys ir jo tėvai kviečiami pokalbio VGK komisijos posėdyje, priimami aiškūs susitarimai ir įsipareigojimai draudžiantys mokiniui naudotis mokykloje išmaniuoju įrenginiu.
25.12.Progimnazija neatsako už padarytą materialinę žalą asmeniniams daiktams, kuriuos mokiniai atsineša į progimnaziją.
25.13.Mokinių drausmės pažeidimo pažymas klasės auklėtojas saugo vienerius mokslo metus.
VI SKYRIUS
MOKINIŲ SKATINIMAS IR DRAUSMINIMAS
26. Mokinių skatinimas
26.1. Mokiniai gali būti skatinami už:
  26.1.1. puikų mokymąsi;
  26.1.2. pavyzdingą elgesį;
  26.1.3.puikų pamokų lankymą;
  26.1.4.aktyvų dalyvavimą klasės ir mokyklos savivaldos veikloje;
 26.1.5.meninę, sportinę, kūrybinę, visuomeninę  veiklą;
 26.1.6.mokyklos garsinimą savivaldybės, respublikos mastu (konkursai, dalykinės olimpiados).
 26.2. Mokinių skatinimo priemonės:
 26.2.1. mokytojo, klasės auklėtojo žodinė padėka;
 26.2.2.mokytojo, klasės auklėtojo padėka raštu elektroniniame dienyne;
 26.2.3. mokyklos direktoriaus padėka raštu;
 26.2.4. mokyklos direktoriaus padėka tėvams už puikų vaikų auklėjimą;
 26.2.5.Kartą metuose geriausiai besimokantiems, nepraleidusiems pamokų, iniciatyviems, aktyviems olimpiadose, konkursuose, varžybose, kituose renginiuose mokiniams ir mokinių savivaldos nariams, esant finansinėms galimybėms, organizuojama edukacinė kelionė ir/arba gabių ir talentingų mokinių apdovanojimo šventė „Mes Jumis didžiuojamės“.
27. Drausminimas
27.1. Mokiniams, kurie nesilaiko Mokinio elgesio taisyklių, Progimnazijos nuostatų ar Lietuvos Respublikos įstatymų, juos pažeidinėja, remiantis LR Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu Nr. I-1234 taikomos šios drausminimo priemonės:
27.2. pirmą kartą nusižengusiam mokiniui reiškiamas žodinis įspėjimas;
27.3. antrą kartą nusižengusiam mokiniui rašoma pastaba el. dienyne;
27.4. trečią kartą nusižengusiam mokiniui organizuojamas klasės auklėtojo pokalbis ir susitarimų sudarymas (pildomas priedas Nr.1)  konkrečiam laikotarpiui (savaitei) ir informuojami tėvai;
27.5. ketvirtą kartą nusižengusiam mokiniui skiriamas socialinio pedagogo pokalbis ir susitarimų sudarymas (pildomas priedas Nr.1) konkrečiam laikotarpiui (mėnesiui) ir informuojami tėvai;
27.6. penktą kartą nusižengusiam mokiniui skiriamas kuruojančio pavaduotojo pokalbis su mokiniu ir/ar jo tėvais, sudaromi susitarimai (pildomas priedas Nr.1) arba priimamas sprendimas kreiptis į progimnazijos VGK;
27.7. Progimnazijos VGK – priemonių visuma padėsianti mokiniui laikytis susitarimų, tėvams įsipareigojimų;
27.8. Administracijos posėdyje priimamas sprendimas kreiptis į savivaldybės VGK, Vaiko teisių apsaugos tarnybą ar kitas įstaigas dėl minimalios ar vidutinės vaiko priežiūros skyrimo.
27.9. mokinys Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo (toliau – Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas) nustatytais pagrindais ir tvarka gali būti perkeltas į kitą mokyklą arba jam gali būti skirta kita minimalios ar vidutinės priežiūros priemonė (Remiantis LR Švietimo įstatymu 29 str. 11 punktu).
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
28. Šiose taisyklėse nenurodyti reikalavimai, kurių privalu laikytis ir su kuriais mokiniai supažindinami konkrečiose veiklose, yra pateikti atskiruose aprašuose, tvarkose ar kituose dokumentuose.
29. Mokiniai su Taisyklėmis pasirašytinai supažindinami mokslo metų pradžioje, taip pat informuojami tėvai (globėjai, rūpintojai).  Mokinius pasirašytinai supažindina klasės auklėtojas ar kitas Progimnazijos direktoriaus įgaliotas asmuo.
30. Taisyklės gali būti keičiamos, papildomos, keičiantis įstatymams, Progimnazijos darbo organizavimo tvarkai.
31. Taisyklės skelbiamos viešai progimnazijos interneto tinklalapyje.
_____________________
SUDERINTA
Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos mokytojų tarybos
2024 m. sausio 3 d. susirinkime
Protokolo Nr.4.16MT2-1
Priedas Nr.1
INFORMACIJA APIE MOKINIO TAISYKLIŲ PAŽEIDIMĄ IR PASIEKTĄ SUSITARIMĄ
                         ………… KL.   MOKINIUI ……………………………………………..
Eil.     Nr. Data/terminas     Trumpas problemos turinys      Poveikio rezultatas – susitarimas
1.
2.
3.