Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos muziejus


 

Kas mes be savo praeities?

Mokykla, nors ir keletą kartų pakeitusi savo pavadinimą, kasmet skaičiuoja vis naujus ir naujus Rugsėjus, mokinius, kitus bendruomemenės narius…

Mokykla buvo vadinama:

  • Kauno 32-ąja vidurine mokykla,
  • Viktoro Kuprevičiaus vidurine mokykla,
  • Viktoro Kuprevičiaus pagrindine mokykla.

Nuo 2017 – 2018 m. m. mokykla perorganizuota į Viktoro Kuprevičiaus progimnaziją.

Mokyklos muziejus išliko nepakitęs, kasmet tik pasipildo nauja medžiaga apie mokyklą, Viktorą Kuprevičių, Dainavos mikrorajoną. Ir toliau pažymime svarbias mokyklos ir istorines datas, laikomės tradicijų, padedame organizuoti mokyklos renginius, šventes, paruošiame IT stendus II aukšto fojė.

Mokyklos muziejus susideda iš tokių dalių:

  • Mokyklos fojė parengtas sieninis stendas apie kompozitorių, Kauno Garbės pilietį – Viktorą Kuprevičių.
  • Antrame aukšte į mus žvelgia mokiniai vinjetėse, kurie mokėsi ir baigė mokyklą įvairiais laikotarpiais. Mokykla skaičiuoja savo metus nuo 1972-ųjų. 39 mokinių laidos baigė mūsų mokyklą.
  • Pagrindinės Muziejaus patalpos – antrame aukšte už stiklo sienos, matomoje vietoje, prie mokyklos bibliotekos. Čia įrengta pastovi ekspozicija pradedanti pasakojimą apie mokyklą nuo pat įsteigimo. Stenduose medžiaga apie mokyklos veiklą – muzikinę, literatūrinę, sportinę. Pagerbiame daug pasiekusius, mokyklą garsinančius žmones. Yra ir atminties kampelis išėjusiems visiems laikams…
  • Pagalbinėse, fondų patalpose saugoma medžiaga, kuri iškeliama, demonstruojama, kai rengiamos šventės, pažymimos žymios datos.

 

Pasiekimai

Mokyklos muziejus įtrauktas į Respublikos mokyklų muziejų katalogą, apdovanotas Muziejų apžiūrų padėkos raštais.

 

Mokyklos muziejus nuotraukose:

Istorijos mokytoja Regina Talalienė