Edukacinė programa Rumšiškių liaudies buities muziejuje „Atvažiavo Kalėda“

Gruodžio 20 dieną 4b klasės mokiniai ir mokytoja Janina Intienė vyko į Rumšiškių liaudies buities muziejų. Edukacinė programa „Atvažiavo Kalėda“ vyko senoviškoje Pakapių gryčioje.

Susitikimų metu mokiniai prisiminė senuosius Kūčių ir Kalėdų papročius. Patiko ragauti šutintas bulves su grūdais, pilno grūdo duoną su medumi, kalėdinį pyragą su aguonomis, tradicinius kūčiukus. Gryčios šeimininkė priminė, kad Kūčių vakaras nuo senovės laikytas ypatingu ir stebuklingu. Mokiniai noriai būrėsi traukdami šiaudus, skaičiuodami kūčiukus, javus. Laikas greitai tirpo, nes mokiniai susitiko su Kalėda ir žaidė, dainavo, sakė linkėjimus, minė mįsles ir džiaugėsi gautomis dovanomis. Edukacinės programos pabaigoje, lauke, mokinių laukė du arkliukų kinkiniai – rogės ir vežimas. Vaikai niekada nepamirš šių puikių lenktynių!