Integruota anglų, lietuvių kalbų ir dailės pamoka su airių rašytoja June Molloy

Šių metų balandžio 11 dieną 3 – 4 pamokas Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos 5b klasės mokiniai su anglų kalbos mokytoja metodininke A. Sirvidiene ir dailės mokytoja metodininke E. Šiurkiene turėjo unikalią galimybę susitikti ir pabendrauti su airių rašytoja June Molloy.

Per integruotą anglų, lietuvių kalbų ir dailės pamoką, vykusią Kauno V. Kudirkos bibliotekos „Berželio“ padalinyje, autorė supažindino penktokus su savo naujuoju romanu „GUARD OF GIRIA“’ apie Lietuvos mišką ir jo gyventojus, kur pagrindinis herojus yra girios šeimininkas šernas, vardu Feliksas.

Autorė kalbėjo ir bendravo su mokiniais tik anglų kalba, o keliems mokiniams suprasti anglišką pasakojimą, iliustruotą video pristatymu su kiek airišku akcentu pagelbėjo autorės pasakojimą versdamas 5b klasės mokinys Emilijus Girnevičius bei mokytoja A. Sirvidienė. Beje, June Molloy skaidrėms panaudojo pačios nufotografuotus Lietuvos miško gyvūnus ir paukščius (lapes, bebrus, voveres, barsukus, elnius, stirnas, šernus, kranklius, karietaites). Tik vilko jai dar neteko sutikti Lietuvoje, tačiau ji tikisi šį plėšrūną pamačiusi nufotografuoti.

Mokiniai angliškai pateikė J. Molloy iš anksto paruoštus klausimus, pvz. „Why did you write a book about Lithuanian, not Irish forest?“ ir autorė mus labai nustebino atsakymu „Ireland doesn’t have big forests and wild boars (šernų) anymore and I’m amazed of Lithuanian wild nature. Wild boars were hunted 200 years ago“.

Dailės mokytoja E. Šiurkienė uždavė 5b mokiniams (auklėtiniams) nupiešti pieštuku eskizus June Molloy knygos herojų ir jų gyvenimo ypatumais miške paremta tematika.

Mokiniai turės parengti savo piešinių parodą ir pateikti piešinio aprašą angliškai gegužės mėnesį. Taigi, susitikimas su airių rašytoja išaugs į integruotą projektinę veiklą. Parodą tikimės pirmiausia pristatyti mokykloje, o birželio mėnesį – Kauno V. Kudirkos bibliotekos „Berželio“ padalinyje, su kuriuo mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai bendradarbiauja jau 5 metus.

O štai mūsų įspūdžiai, užfiksuoti nuotraukose ir video medžiagoje.