Išvyka į Metelių regioninį parką pagal Pažintinės žuvininkystės programą

LR Žemės ūkio ministerija yra parengusi Pažintinės žuvininkystės programą mokiniams „Išauginta Europos Sąjungoje“. 2021–2022 m. m. joje dalyvauja ir Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos 6c klasės mokiniai su biologijos mokytoja D. Vaitiekūniene ir klasės auklėtoja D. Adamoniene. Gegužės 4 d. 6c klasės mokiniai drauge su 6 progimnazijoje besimokančiais ukrainiečiais vyko į Metelių regioninį parką. Iš pradžių dalyvavome edukacinėje pamokoje, kuri vyko prie Metelių ežero įkurtame žuvininkystės muziejuje. Sužinojome pagrindines Lietuvoje auginamų žuvų rūšis, kaip atkuriamos retųjų ir nykstančių žuvų populiacijos, kokios žuvys veisiasi Metelių ir Dusios ežere ir kt. Po to pakilome į Metelių apžvalgos bokštą, esantį prie Dusios ežero. Vykome apžiūrėti, kaip veisiamos ir auginamos žuvys, stebėjome, kaip jos šeriamos.

Grįždami namo sustojome prie Balbieriškio Nemuno atodangos.

Visą kelionę džiaugėmės gražia pavasario gamta ir saulėta diena.

Klasės auklėtoja D. Adamonienė ir biologijos mokytoja D. Vaitiekūnienė