Pilietinio projekto „Augame kartu su Lietuva“ instaliacija ir edukacija „Tautiška giesmė“

2018 m. vasario 28 d. Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos mokiniai kartu su klasių auklėtojomis ir direktorės pavaduotoja S. Alijošiene dalyvavo tarpmokyklinio pilietinio projekto „Augame kartu su Lietuva“ Lietuvos valstybės himno instaliacijoje ir edukacijoje „Tautiška giesmė“. Tai pristatymas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, vykęs jau net 90-yje įvairių šalių, miestų ir institucijų. Matėme kūrinį, apjungiantį mokslo, meno ir technologijų sferas: instaliacija „Tautiška giesmė“ – tai Vinco Kudirkos himno žakardinio audimo juosta, kuri vaizduoja garso spektrogramą: pasitelkiant lazerių iliuminacijos ir dinaminės instaliacijos galimybes, „pjauna“ vaizdą esamuoju momentu. Tokiu būdu žiūrovams suteikiama unikali galimybė girdėti ir stebėti kokybinius garso pokyčius čia ir dabar.

Šiuo projektu siekiama gilinti bei puoselėti lietuvių tautos istorijos ir etninės kultūros savitumo suvokimą, skatinti lietuviškos kultūrinės tapatybės išsaugojimą ir prasmingai paminėti Lietuvos valstybės 100 metų jubiliejų.