4b klasės mokinių išvyka į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų Molėtuose

Gegužės 9 dieną 4b klasės mokiniai ir mokytoja Janina Intienė vyko į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų Molėtuose. Pakeliui užsuko į Mindūnų A. Trusausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją, susipažino su pasaulio gyvūnų įvairove. Be gyvūnų dar pamatė labai įdomių dalykėlių. Pavyzdžiui, čiukčių tautos piešinius ant banginių tarpslankstelinės plokštės.

Užsuko ir į Ežerų žvejybos muziejų – žvejo sodybą, kuri yra visai šalia medžioklės muziejaus. Pamatė daug apie žvejybos istoriją pasakojančių eksponatų. Labiausiai patiko, kad čia esančios žuvys judino uodegas ir šnekėjo Selemono Paltanavičiaus tekstus, įgarsintus aktoriaus Jokūbo Bareikio.

Nuo aukščiausio apžvalgos bokšto Lietuvoje (36 metrai, 214 besisukančių laiptelių) grožėjosi Labanoro regioninio parko miškų grožiu, Baltųjų Lakajų ežero salomis ir pusiasaliais.

Molėtuose vaikščiojo po skulptūrų parką, grožėjosi pakrantėse plaukiojančiais vandens paukščiais.

Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje mokiniai susipažino su muziejaus eksponatais, klausėsi įdomaus gido pasakojimo, rankose laikė tikrus ateivius iš kosmoso – akmenines ir geležines meteoritų skeveldras. Naktinėje edukacinėje programoje, kuri prasidėjo tik 22 valandą, prie 40 cm skersmens teleskopo stebėjo dangaus kūnus.

Ekskursijos akimirkos…