Tarptautinė tolerancijos diena

Minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną, progimnazijoje lapkričio 9–16 d. organizavome akciją „Tolerancijos žibintas“ 1–8 klasių mokiniams. Mokiniai kūrė Tolerancijos žibintus ir piešė piešinius.

Žibintas kaip simbolis neša šviesą. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą.

Tolerancija suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Istorijos ir etikos pamokų metu, klasės valandėlių metu buvo aptarta tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje prasmė, aptarti nepakantumo, netolerancijos atvejai pasaulyje, mokykloje, klasėje. Pripažinome, kad tik gyvendami darnioje visuomenėje, galėtume jaustis saugiai.

Mūsų mokinių sukurti Tolerancijos žibintai puošia lopšelį–darželį „Vaidilutė“, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinį, Kauno miesto poliklinikos Dainavos padalinį.

Socialinė pedagogė Eugenija Pocienė