Šuo – geriausias žmogaus draugas

Tęsdami programos Leader ir žemdirbių mokymo metodikos centro „Šviečiamosios gyvulininkystės“ programą, į mokyklą pasikvietėme šunų dresūros ir sporto klubo „Nasrai“ šunų dresiruotojų komandą su savo šuniukais. 2018 m. sausio 25 d. į mokyklą atvyko klubo vadovė Erna Valčiukienė ir 6 savanoriai. Jie atsivežė 5 edukacijai ir terapijai parengtus šunis, turinčius terapinio šuns pažymėjimą. Šie šunys baigė specialius mokymus ir išlaikė egzaminus.

Pradžioje kaniterapijos asistentė Erna Valčiukienė papasakojo apie kaniterapiją, po to šuniukai parodė, ką moka, pabaigoje mokiniai (5a, 5b, 6a, 6b kl.) galėjo pabendrauti su šunimis ir jų vedliais.

Šunų dresūros ir sporto centras „Nasrai“ kartu su Kaniterapijos asociacija kviečia šunų augintojus ruošti savo šunis socialinei veiklai – dalyvauti socialiniame projekte „Šunys – edukacijai ir terapijai“.

Šis renginys puikiai derėjo su mokykloje vykstančiu patyčių prevencijos projektu „Empatija“. Per klasės valandėles mokiniai išsiaiškino, kas yra empatija, žaidė socialinius įgūdžius ugdančius žaidimus, klasių kabinetų duris papuošė mokinių parašyti žodžiai apie empatišką bendravimą. Šiame projekte dalyvavo visos klasės ir jų auklėtojos, socialinė pedagogė ir psichologė.

Mokytoja Dalė Adamonienė